Jdi na obsah Jdi na menu

Juniorky vedou skupinu B 1. Ligy

21. 1. 2018

První utkání by se dalo rozdělit do třech částí. Úvod byl z naší strany velmi dobrý, emočně sice průměrný, ale až do druhého technického oddechového času, jsme hráli uvědoměle s minimem chyb. Bohužel pak přišla prostřední pasáž spuštěná zcela nepochopitelnou nevynucenou chybou za níž pak následovaly další. Dostali jsme tím soupeře do psychické pohody a doslova mu darovali první set. V obdobném duchu se nesl i set druhý, kdy přehršel našich nevynucených chyb, umožnila soupeři jeho zisk. Naštěstí jsme dokázali mobilizovat mentální odhodlání zvítězit a i za nepříznivého stavu emočně strhnout celý tým. Za to určitě velká pochvala všem, neboť emočně jsme Hlincovku jednoznačně "přebruslili" a to byl základ úspěchu velkého obratu. Nutno zmínit dva odvrácené mečboly a jednoznačné vítězství v 5. setu v poměru 15:4.

Druhé utkání naštěstí navázalo na závěr prvního a tak jsme první dva sety ubojovali. Po zaváhání v setu třetím, jsme naštěstí ve čtvrtém komplikace nepřipustili a konečně tak dokázali vyhrát za 3 body.

Velmi těžká a dlouhá utkání, kde všechny sety s výjimkou tiebreaku byly přes 20 bodů, byla náročnou zkouškou do další fáze soutěže. Uspěli jsme a jen budeme doufat, že si nasazení a emoční projev udržíme i do dalších utkání.