Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kadetky vyhrály základní skupinu v 1. Lize

konečná tabulka první části

Zhodnocení celé první části nám poskytla kapitánka družstva Zuzka Petrová

Do nové sezóny jsme vstupovaly v úplně novém složení s nově příchozími hráčkami z žákyň. Už na soustředění se z nás vytvořila výborná parta a s vypětím všech sil (alespoň já) jsme soustředění přežily, a tak jsme se na nadcházející sezónu těšily plny očekávání, jak nám to půjde.

Začaly jsme přípravným turnajem ve Střešovicích, kde jsme ale kategorii kadetek odehrály v neúplné sestavě. Přesto se nám turnaj vydařil, a dobrý výkon jsme dle mého názoru předvedly nejen v kadetkách, ale i juniorkách. Hned v prvním kole ligy proti Nymburku jsme zvítězily a dostaly se na vítěznou vlnu, která nám bohužel nevydržela po celou dobu. Naše výkony nebyly úplně vyrovnané a začaly jsme v zápasech dělat nevynucené chyby. I přes všechny tyto nedostatky jsme se až na velmi vyrovnané zápasy s Červeným Kostelcem dokázaly se soupeřem vždy poprat do poslední chvíle a své body uhájit. Nakonec jsme v tabulce obsadily krásné první místo s náskokem dvou bodů na druhý Kostelec a dokonce dvaceti bodů na třetí Kralupy. Přestože naše výsledky jsou výborné, cesta k nim nebyla úplná procházka a ve výsledku si myslím, že si všechny hráčky, včetně trenérů dorostu postup do druhé části z prvního místa zaslouží. Během podzimní části jedna z hráček zanechala volejbalu kvůli nedostatku času na školu  a dvě hráčky musely sezónu přerušit kvůli operaci kolene, a tak náš tým zůstal na holičkách s pouze s jednou nahrávačkou, za což jí patří velké díky celého týmu. I přes nelehkou situaci dokázala odehrát obě soutěže a kadetky dotáhnout do vítězného konce.

Jak se říká „konec dobrý, všechno dobré“, a proto doufám, že se nám bude ve zbytku sezóny dařit pokud možno ještě lépe než dosud, vše odehrajeme na maximum a hlavní a nejdůležitější je, že nás bude všechny společně bavit volejbal hrát ať už v lepších nebo horších dnech…