Jdi na obsah Jdi na menu
 


KP Brnu nestačily ani tři reprezentantky na naše kadetky

13. 3. 2017

První utkání se neslo v duchu poznávání soupeře. Poprvé jsme našli soupeře, který výborně blokoval naše rychlé kombinace a jak by také ne, když v základní sestavě Brna nastoupily tři reprezentantky. I tento fakt skličoval naše hráčky k nervozitě, ze které pak plynuly nevynucené chyby, díky kterým jsme první utkání prohráli 1:3.

To druhé utkání, poté co jsme "utekli hrobníkovi z lopaty", když jsme v prvním setu prohrávali 10:18 a pak ještě 15:20, vypadalo úplně jinak. Naše hráčky začaly hrát pozorně dobře přihrávaly a na síti dobře kombinovaly. První a druhý set po velkém boji skončil v náš prospěch. A najednou jsme byli my "nahoře". Stačilo jen dohrát i třetí set do vítězného konce. a mohli jsme se radovat. Ale...za stavu 23:20 pro nás, tedy pouhé dva body od našeho postupu, zavládla při druhém oddechovém čase soupeře euforie (vyplavení endorfinů) a mentálně nebylo v silách hráček set dohrát. Prohráli jsme 24:26. Z výšin zase velký pád dolů, ale nic nebylo ztraceno, ještě máme šanci, teď se ukáže síla družstva. Do slova koncert se spustil ve čtvrtém setu a to bych přál každému trenérovi zažít, když celý set plní družstvo taktiku a vše vychází. 25:9 proti polovičnímu nároďáku? Fajn. Tak jo. Kdo dál?

Zlatý set měl již dopředu jasného vítěze. 9:2 náskok, sice v dívčím volejbale nic neznamená, ale do cíle jsme již zdárně "dobruslili" a získali ho 15:10.