Jdi na obsah Jdi na menu

Z Červeného Kostelce vezeme jen 2 body

2. 10. 2016

Naše druhé dvojutkání jsme odehrály na státní svátek 28. 9. 2016, a to v Trutnově s Červeným Kostelcem. V 1. setu jsme začaly velmi dobře, ale bohužel jsme vlastní chybou a nerozvážností daly možnost soupeřkám se rozehrát a obrátit skóre v jejich prospěch na 17:16. V samém závěru 1. setu jsme však zachovaly chladnou hlavu a vyhrály jsme 25:21. Po vcelku povedeném úvodním setu jsme začaly dělat nevynucené chyby a díky tomu jsme druhý set ztratily (18:25). Do třetího setu jsme si šly pro vítězství, a to se nám podařilo. Soupeřky jsme přehrály 25:15. Po tomto setu nám bylo jasné, že pokud následující set nevyhrajeme, budeme muset hrát i tie-break. Bohužel jsme nezačaly nejlépe. Odlétávaly nám příjmy, podání končila v autech nebo v síti a naše smeče byly zablokovány či končily v saku. Ve chvíli, kdy byl stav 7:18, jsme se rozhodly, že soupeřkám nedáme jediný bod bez boje. Dokázaly jsme se zvednout a nedělat zbytečné chyby. Ovládla nás vlna euforie, která nám pomohla vybojovat hodně bodů. Už jsme měly vítězství skoro v kapse, avšak za stavu 24:24 se nám nepovedlo dvakrát získat bod, a tak jsme tento set plný výkyvů prohrály (24:26). Čekal tie-break. V něm jsme ukázaly, že chceme zapsat 2 body do naší tabulky, a to se nám nakonec podařilo (15:13).

Po 30 minutové pauze nás čekal ještě 2. zápas, do kterého jsme vstoupily stejně v jako prvním zápase velmi nadějně. Podařilo se nám vyhrát 25:15. Po tomto setu to vypadalo tak, že druhé utkání bude ve prospěch Mikulovky a my si domů odvezeme výhru 3:0 na sety, ale jak se říká „Neříkej hop, dokud nepřeskočíš“.  Fanoušci Kostelce začali svůj tým podporovat, a bylo to vidět i na hře soupeřek. Zmatky ve vlastním poli se promítly do celé hry a začaly jsme prohrávat. Koncovku druhého setu jsme nedotáhly do konce. Prohrály jsme i přesto, že jsme nad soupeřkami vedly a bojovaly jak lvice (23:25). Ve třetím setu se nám nepodařilo zvednout naši hru. Set jsme prohrály opět ve prospěch Kostelce 25:18. Skóre bylo 2:1 na sety pro soupeřky, ale i tak to nemusel být náš konec. Věřily jsme, že můžeme 4. set vyhrát a tím pádem se dostat do tie-breaku, ale bohužel jsme nebojovaly tak, jak bychom měly, a proto jsme prohrály (15:25). Z Trutnova jsme si do Prahy přivezly alespoň 2 body. Sezóna je před námi a Mikulovka se bez boje nevzdává, proto si půjdeme pro další vítězství!