Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žákyně se kvalifikovaly do Českého poháru

28. 10. 2012

 

O víkendu starší žákyně odehrály kvalifikaci do Českého poháru žákyň, což je jediná dlouhodobá celorepubliková soutěž pro tuto věkovou kategorii. Jedna část kvalifikace se hrála v Českých Budějovicích, druhá část v Praze – na Mikulovce a ZŠ Brdičkova (Olymp).
   V sobotu jsme sehráli čtyři zápasy. V prvním jsme prohráli s Trutnovem 0:2 (-21,-22), ve druhém hladce porazili Kometu „B“ 2:0 (9,19). Ve třetím jsme ale hladce prohráli s Kometou „A“ 0:2 (-12,-8), ve čtvrtém jsme však zase výrazně porazili Litvínov 2:0 (13,8) a obsadili tak po sobotní části 5. místo.
   V neděli nás díky sobotnímu umístění čekal boj o zbývající dvě postupová místa. Nejdříve jsme narazili na Dansport a po boji ho porazili 2:1 (22,-23,11) a vrátili mu tak prohru z mistráků. Druhým soupeřem byl Červený Kostelec, který nás dost jasně přehrál 0:2 (-16,-20). Ve třetím zápase jsme potkali Litvínov, který jsme ale jasně porazili 2:0 (9,14).
   A tak nás díky postupovému klíči čekala odveta s Červeným Kostelcem, ve které „vítěz bral všechno“, tedy postup. Sestavu jsme postavili tak, abychom co nejvíce otupili útočnou sílu soupeřovy výborné levoruké středačky. A podařilo se! Holky se popraly o vítězství, po velice bojovném a obětavém výkonu vyhrály 2:1 (20,-18,12) a zajistily si tak postup do Českého poháru.
   Pochvalu si zaslouží všechny zúčastněné holky, především za bojovnost a pozitivní přístup jak na hřišti, tak na lavičce, za to, že se dokázaly vyrovnat s absencemi některých hráček, ať už ze zdravotních, nebo jiných důvodů. Rovněž poděkování rodičům, kteří, ač předdušičkové prázdniny, umožnili holkám účast.
   Čekají nás tedy nejméně dvě kola Českého poháru ve dnech 24. - 25. 11. 2012 a 15. - 16. 12. 2012. Pravděpodobně se obě kola budou konat mimo Prahu. To se ale dozvíme později.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář