Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledkový servis z víkendu 20.-21.10

21. 10. 2012

V sobotu se našim družstvům v lize juniorek vůbec nedařilo. Áčko i Béčko vyhrály proti svým soupeřům vždy celkově pouze jeden set.

Komentář trenéra juniorek A: "První utkání jsme prohláli po zásluze, soupeř si svou bojovností dokázal ve všech setech vytvořit tříbodový náskok, který udržel až do konce. My jsme vyprodukovali nesčetně nevynucených chyb především na příjmu a v útoku a i přes nadprůměrný výkon našeho libera jsme porážku nedokázali odvrátit. Nutno podotknout, že jsme museli vstávat v 5 hodin, protože jsme v Jihlavě hráli již od 9 00 a taktéž nám dělal velký problém nízký strop, na němž nám skončil nezvykle velký počet míčů, jenž by ve velké hale mohly znamenat bod pro nás.

Do druhého utkání jsme vstoupili úplně jinak. V prvním setu až do stavu 22:11 jsem byl "přiveden" do volejbalové extáze a náš výkon byl naprosto exkluzivní. Pak však přišlo opět několik našich zbytečných nevynucených chyb a rázem jsme se strachovali o výsledek. Naštěstí náš náskok byl dostatečný a set jsme v poměru 25:21 vyhráli. Do druhého setu jsme vstoupili taktéž dobře a až do stavu 15:8 vše nasvědčovalo tomu, že i z druhého setu vyjdeme vítězně. Avšak neschopnost našich útočnic "složit" balón dovedla soupeře ke stavu 15:15. Poté "šel" set až do vyrovnané koncovky, kterou soupeř vybojoval ve svůj prospěch. Třetí set byl vyrovnaný od začátku až do konce, ale znovu se nám koncovku nepodařilo "zlomit" v náš prospěch. Čtvrtý set už byl z naší strany sehrán křečovitě a soupeř, který byl v ten moment psychicky navýši, toho velmi snadno využil. Je to škoda, určitě bychom si z Jihlavy zasloužili nějaký bod odvést, ale nepodařilo se. Snad si tedy alespoň odvážíme zkušenosti, které zúročíme ve zbytku sezony."

Trenér juniorek B hodnotil zápasy takto: "Zápasy dehrané se silným soupeřem na jeho domácí palubovce ve Střešovicích byly poznamenány dlouhodobou nemocností hráček družstva juniorek. Přesto jsme v druhém zápase sahali po bodu. Ke zlepšení v druhém zápase napomohlo prostřídání postů libera, nahrávačky a univerzálky. Další zápasy hrajeme 4.11. v domácí hale proti SK Třebín."

V neděli v extralize naše kadetky marně bojovaly o svůj první úspěch v této soutěži. I po tomto dvojzápase jsou stále bez zisku setu v soutěži.

A tak o tomto víkendu z našich družstev zažily pocit vítězství jen kadetky "B", složené převážně ze starších žákyň. Ty v Přeboru Prahy porazily jak Kometu "B", tak i Kobylisy. Nicméně prohra s družstvem SAVO (23:25 a 25:27) jim zabránila v postupu do první ligy a proto i příští turnaj odehrají v lize druhé. Během zápasů se vystřídalo na hřišti všech zúčastněných 11 hráček, zvláštní zmínku zasluhuje výkon Zuzky, která ačkoliv teprve mladší žákyně podala ve svých prvních zápasech se staršími spolehlivý výkon.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář