Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky z víkendu 16.-17.2

18. 2. 2013

Uplynulý víkend patřil znovu k těm výsledkově zdařilejším.

Kadetky 2 x vyhrály proti Novému Veselí 3:2 a udržely si tak možnost na to, skončit v tabulce před tímto soupeřem (nyní na něj ztrácejí 3 body) a tak baráž o udržení v  Extralize pořádat ve vlastní hale.

V prvním utkání jsme velmi dobře začali a první set byl zcela v naší režii. Stejně dobře jsme odehráli i set třetí a tak jsme moc litovali, že se nám nepovedla koncovka druhého. Čtvrtý set jsme soupeři věnovali svými chybami, aby jsme vzápětí velmi jasně ovládli zkrácený pátý set. Škoda ztraceného bodu, protože kdyby utkání skončilo 3:0 pro nás, nikdo by se asi moc nedivil.

Druhé utkání vypadalo úplně obráceně. Za kratší konec jsme tahali od začátku my a když ve čtvrtém setu měl soupeř dva mečboly zdálo se utkání ztracené. K údivu všech jsme předvedli obrovskou bojovnost, utkání otočili a tak i ve druhém zápasu získaly dva body. Hráčky ukázaly velkou bojovnost a předvedly že do extraligy kadetek patří. Doufáme, že na předvedený výkon a hlavně i výsledek navážeme hned tuto sobotu doma proti Frýdku Místku.

Juniorky A potvrdily, že hrát skupinu o 7.-12.místo je pro ně málo, a v souboji o první místo této skupiny jasně 2 x přehrály Pardubice 3:0 a 3:1.

Nutno podotknout, že po dlouhé době jsme hráli téměř se základní sestavou (chyběla jen kapitánka družstva), takže by bylo nefér snižoval výkon Pardubic, které předvedly dobrý výkon. My můžeme jen litovat, že jsme základ měli v první části jen na čtvrtinu utkání, a tak nemůžeme bojovat o vyšší příčky v soutěži.

Juniorky B doma 2 x porazily Teplice, 3:1 a 3:2 (z 6 zápasů v této skupině naše Juniorky B 4 x vyhrály 3:2...) a přiblížily se na rozdíl jediného bodu místu, které zaručuje přímé setrvání v soutěži i pro příští rok bez nutnosti hrát baráž.