Výsledky z víkendu 17.-18.11

18. 11. 2012

Mladší žákyně hrály na Mikulovce další kolo Přeboru Prahy.

Ačko 2x zvítězilo, 2x prohrálo a zůstává tak ve druhé lize i pro příští kolo.

Béčko 4x prohrálo a pro příští kolo tak spadlo do třetí ligy. Trenér hodnotil výkony družstva takto: "Stále se potýkáme s velkým kolísáním našich výkonů. Chvíli hrajeme velmi dobře, chvíli špatně. Bohužel stále zatím převládají ty chvíle, kdy děláme chyby. Na tomto turnaji mě velice potěšila první půlka druhého setu zápasu s Kometou, kdy jsme do stavu 12:12 hráli zřejmě nejlepší volejbal, co jsem od našeho družstva zatím viděl. Nicméně pak znovu přišel nepochopitelný zlom a zbytek setu byl jasnou záležitostí soupeře. Naopak mě mrzí 2 nezvládnuté koncovky. S Dansportem i s naším áčkem jsme první sety zápasů prohráli 23:25, ačkoliv jsme oba tyto sety měli velmi slibně rozehrané. Celkově bych tentokrát za celý turnaj pochválil především Simonu. Chci také pochválit Tery, která ačkoliv byla zraněná, byla s námi celý turnaj a celou dobu holkám fandila."

Kadetky "A" v sobotu prohrály na půdě Olympu 0:3 a 1:3. I když to byly opět dvě porážky dá se konstatovat, že výkon družstva je zápas od zápasu lepší. Takže doufejme, že v druhé části se dočkáme i nějakého vítězství.
Po shlédnutí videozáznamu na TVCOM musíme s lítostí konstatovat, že rozhodčí udělala nejméně čtyři vyloženě hrubé chyby v náš neprospěch. Za vše hovoří náš útok v závěru druhého utkání (čas 1:37:10), kde je jasně vidět míč dopadající cca 10 cm před základní čáru a 5 cm vedle boční čáry a rozhodčí signalizuje aut. Chyby, které rozhodčí udělala při akcích v prostoru nad sítí (blokovaná náhra vs. hráč zadní zóny útočí vpředu nad úrovní sítě), bohužel nelze z pohledu kamery jednoznačně dokázat. Nicméně přítomní viděli.

Kadetky „B“ odehrály v sobotu další kolo ve druhé lize Pražského přeboru. Doma zůstaly tentokrát Kuki, Majda a Háta, zato na nahrávce po pouhých dvou trénincích nastoupil poprvé Cvrček. A nebylo to špatné. V prvním zápase jsme porazili bez problémů Kobylisy, ale ve druhém jsme takticky propadli s jednoduše hrajícím Ekem. Nedokázali jsme hrát tak, abychom soupeře trestali za hru prakticky bez bloků a nakupili jsme dostatek chyb na prohru. Ve třetím zápase jsme pak jasně přehráli Slavii Kometu „B“ a skončili tak zase na druhém, nepostupovém místě.

V neděli pak ke svým utkáním nastoupila obě juniorská družstva

Juniorky "A" v prvním utkání podlehly 2:3 Kralupům, aby je vzápětí 3:1 porazily. Čtyřbodový zisk z tohoto dvojutkání nás vrací do bojů o extraligu, neboť navíc Kralupy, které v první polovině první části soutěže ztratily kromě s námi už jen tři body, budou s největší pravděpodobností nahoře a my bychom si tak do druhé části nesli ze vzájemných zápasů 10 bodů oproti 2 bodům, které si za výhru 3:2 připsaly Kralupy. Trenér zápasy hodnotil takto: V prvním utkání jsme vytvořili opět nesčetně nevynucených chyb a velmi snadno jsme přišli o první set. Ve druhém setu začal chybovat i soupeř a dovolil nám utkání srovnat na 1:1. Zdálo se, že o všem rozhodne set třetí, ve kterém jsme prohrávali už 20:24, ale přesto se nám ho podařilo otočit a zvítězit tak 28:26. Dalo by se očekávat, že ve čtvrtém setu bychom měli být psychicky navýši, ale to by nemohl být mládežnický ženský volejbal, abychom zápas dovedli do vítězství 3:1. Samozřejmě jsme dali soupeři možnost, aby se "nadechl" a ve čtvrtém i pátém setu nás tak porazil.

Ve druhém utkání jsme však stejnou chybu naštěstí neudělali a po podstatně zlepšeném výkonu, vítězství 3:1 vybojovali.

Juniorky "B" narazily na první Hlincovku a nečekaně po výsledku 1:3 a 3:1 sebraly favoritovi z jihu Čech 3 body. Je jen škoda, že velice bojovný výkon holek, zejména Anči, Chajdy, Káti a Verči nestačil ke stržení hlavně Báry k podobné bojovnosti, výsledek v prvním utkání by pak mohl být lepší.