Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky z víkendu 2.-3.3

4. 3. 2013

Přípravka odehrála další turnaj v superminivolejbale. Trenér ho komentoval takto: "Výsledkově jsme se tentokrát musely sklonit před družstvy Olympu, která obsadila první tři místa, nicméně tento výsledek byl (stejně jako na některých minulých turnajích naopak v náš prospěch) ovlivněn tím, že hráčky Olympu mnohem více balonů chytaly než my, zatímco my jsme se snažily více odbíjet (a tedy logicky i kazily). Naše družstva tak obsadila 4.-8. místo, nicméně turnaj znovu hodnotím velice pozitivně. Hráčky se přesvědčí, že chyby, které dělají v tréninku, jim při zápase počítadlo neodpustí. Líbil se mi znovu vysoký zájem o turnaj ze strany našich hráček (zúčastnilo se jich 19) i herní nasazení spousty z nich. Některé hráčky se ještě nedokážou srovnat s prohrami a jejich reakce jsou pak takové, že chyby hledají všude kolem, jen ne tam kde mají, tedy u sebe. Ale věřím, že všechny hráčky si dříve či později uvědomí, že základem je vlastní soustředěný výkon. Nicméně momentální výsledek není tolik důležitý, podstatný je dlouhodobý nárůst výkonnosti a ten je na našich hráčkách jasně patrný. Další turnaj by se měl uskutečnit již za 14 dní, tedy v sobotu 16.3 a věřím, že účast našich hráček bude znovu vysoká".

Mladší žákyně hrály další kolo Přeboru Prahy. Áčko bylo ovlivněno tím, že značná část základní sestavy dala přednost horám před turnajem a bylo tak velmi oslabeno. Přesto první zápas turnaje Áčko porazilo v tie-breaku Béčko, na víc však již v turnaji nestačilo a ostatní zápasy jasně prohrálo. Vzhledem k tomu, že Béčko dokázalo porazit družstvo SAVO Praha a vzít set i Dansportu, nakonec skončilo Béčko v druhé lize třetí a Áčko páté, tedy poslední a pro příští (již poslední) turnaj spadlo do třetí ligy. Trenér Béčka turnaj hodnotil takto: " První tři zápasy, tedy s naším Áčkem, se SAVEM i s Dansportem byly jak přes kopírák. V prvním setu jsme si vždy vybudovali náskok, který jsme méně či více jednoduše udržely a první set vyhrály. Druhé sety se nám vůbec nedařily, dělaly jsme v nich hodně nevynucených chyb a soupeři je získaly pro sebe. Tie-breaky jsou v této kategorii značnou loterií a rozhoduje momentální úspěšnost především na podání. My jsme 2 tiebreaky prohrály, jeden vyhrály, ale mohlo to být klidně i naopak. Poslední zápas se Studiem Sport, to byla první set naprostá ostuda. Co k nám přelítlo přes síť, to nám spadlo na zem, a když už soupeř zkazil podání, my ho často hned zkazily také. Druhý set byl přeci jenom důstojnější, nicméně soupeř zvítězil zcela jednoznačně. Celkově se stále naše hra pohybuje ve velkých vlnách, pozitivní je, že se mi zdá, že vršky té vlny jsou výše než dřív a spodek vlny nenastane tak často:-) Některým hráčkám však stále chybí větší touha se o výsledek porvat. Uvidíme další kolo (již 16.3), kam se naše hra posune.

Starší žákyně zakončily posledním turnajem své účinkování v Přeboru Prahy kadetek. Celkově obsadily 8. místo.

Kadetky absolvovaly Tour de Morava. V sobotu zvítězily v Přerově 3:2 a 3:0, v neděli podlehli 2 x ve Frýdku Místku. V tabulce se tak dostaly na předposlední místo, 2 body před Nové Veselí. Tento víkend se v posledním dvojkole utkají právě s ním a tam se rozhodne, kde se bude hrát v druhé půlce dubna baráž o Extraligu.

Juniorky B podlehly 2 x v Žatci, když z šesti těsných koncovek pro sebe zvládly pouze jednu jedinou. Přímá záchrana v soutěži se jim tak 4 zápasy před koncem vzdálila na 3 body.