Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky z víkendu 3.-4.11

3. 11. 2012

V sobotu začal volejbalový den na Mikulovce ráno turnajem pro přípravku. Mikulovku na něm reprezentovalo 17 hráček, rozdělených do 7 družstev. Turnaje se dále zúčastnilo 7 družstev Olympu a 2 z ČZU, celkem tedy 16 družstev. Každé družstvo odehrálo v turnaji 9 setů. Vyhlášení výsledků provedl Standa Mitáč, hlavní trenér extraligových žen Olympu Praha a také např. reprezentace juniorek ČR na letošním ME. Trenér vystoupení našich hráček hodnotil takto: "I když v tomto turnaji přípravek šlo především o to, aby si všechny hráčky v zápase vyzkoušely své volejbalové dovednosti, je potěšitelné, že turnaj vyhrály, stejně jako minule, naše hráčky Terka Víchová s Kačkou Ratajovou. Jejich dvě výhry ve dvou turnajích, to již není náhoda. Nicméně se herně ani výsledkově neztratila ani další naše družstva (kromě 1. místa jsme dále mezi 16 družstvy obsadili 4., 5., 7., 8., 13. a 14. místo). Velmi pozitivně hodotím nasazení a předvedenou snahu všech zúčastněných hráček. Jsem rád, že se turnaje zúčastnilo tolik našich holek. Tento zájem holek i jejich rodičů mě utvrzuje v tom, že nápad pořádat tyto turnaje byl správný a budeme v nich i nadále pokračovat. Je radost pozorovat holky při zápasech, jak je prožívají a jak se radují z vítězství a někdy i oplakávají porážky."

Po poledni se odehrál v našich tělocvičnách turnaj druhého kola Přeboru Prahy mladších žákyních. Ve druhé lize skončilo Áčko druhé, Béčko čtvrté, obě družstva se tak udržela ve druhé lize i pro příští kolo. Áčko podlehlo pouze Střešovicím (0:2), ostatní soupeře porazilo (Olymp C 2:1, naše béčko i SAVO 2:0). Trenérka hodnotila výkon takto: "Jsem spokojena s výkonem hráček. Nepovedl se nám pouze zápas proti Střešovicím, kde jsme se vůbec nedokázaly vyrovnat s kvalitním podáním soupeře." Béčko podlehlo 0:2 jak áčku, tak i Střešovicím a Olympu C, účast ve druhé lize i pro příští turnaj si zajistilo výhrou 2:1 (tie-break 17:15:-) nad družstvem SAVO. Trenér turnaj hodnotil takto: "Naši hru stále provázejí obrovské výkyvy. Dokážeme zahrát krásné volejbalové akce a vzápětí udělat 3-4 naprosto triviální nevynucené chyby. Mrzí mě, že jsme nezvládli 2 koncovky - ve druhém setu jsme proti Olympu C vedli 24:22 a set prohráli a také jsme mohli vyhrát první set proti našemu áčku, který byl nakonec 23:25. V zápase se SAVEM hráčky po prvním pohodovém setu (25:15) předvedly ve druhém setu jeden z nejhorších výkonů co jsem od nich letos viděl a o vítězství jsme museli pak bojovat až v tie-breaku. Naopak v posledním zápase proti Střešovicím jsme od poloviny prvního setu podaly docela hezký výkon a na suveréna naší skupiny jsme tak uhrály ze všech jeho soupeřů jasně nejvíc bodů. Ačkoliv většinou nevyzdvihuji výkon jednotlivkyň, tentokrát bych za celý turnaj pochválil Martinu, která se poměrně dobře vyvarovala herních výkyvů a v těžkých momentech družstvo podržela. Další turnaj je již za 14 dní, doufám že budeme pokračovat ve stále rostoucích výkonech."

Kadetkám se v sobotu podařil na půdě Českých Budějovic získat první set v Extralize. To je povzbudivé před jejich příštím zápasem, kdy se v klíčovém souboji utkají s Loko Plzeň. Trenér výkon hodnotil takto: "Jsem rád, že se náš výkon postupně zlepšuje. Doufám že na zápasy s Loko Plzeň budeme kompletní a získáme do tabulky i první body."

V neděli nastoupila naše juniorská družstva v Lize juniorek. Áčko v prvním zápase se Španielkou málem přišlo o náskok 2:0 na sety a nakonec ztratilo se soupeřem bod po výhře "jen" 3:2. Druhý zápas naše hráčky nezvládly a podlehli 1:3. Trenér zápasy hodnotil takto: "Do prvního utkání jsme nastoupili velmi dobře a s jasným náskokem jsme první set vyhráli 25:12. Zdálo se, že soupeř nebude dělat větší problémy a my si v poklidu dokráčíme pro tři body. Jenže ve druhém setu Španielka zlepšila podání a po spoustě nevynucených chyb na naší straně jsme set vyhráli jen malým rozdílem 32:30. Místo toho, abychom vítěznou koncovku druhého setu zúročili, nechali jsme soupeře přivést utkání k pátému setu. Ten jsme naštěstí vyhráli a z utkání si odnesli alespoň body dva. Ve druhém utkání Španielka začala bojovat doslova o každý míč. Narozdíl od nás, kterým míče padaly metr od nohy, a my zůstali bez sebemenšího pohybu stát, hráčky Španielky vybíraly míče i téměř nemožné. Co nám bylo platné, že útočně i kombinačně jsme byli lepší, když jsme nedokázali zdvihnout první míče. Po zásluze tak tři body z druhého utkání putují do Řep. Nutno přiznat, že nejvíce bodující hráčkou Španielky byla Káča Pospíšilová, která měla průměr 8 bodů na každý vítězný set, ať už servisem, či útokem. Když k tomu přičteme naši nevúli bojovat, jinak to dopadnout nemohlo. Náš přístup musíme velmi změnit, pokud chceme splnit cíle, které jsme si pro tuto sezonu stanovili."

Béčko nestačilo na Třebín ani v jednom utkání a prohrálo 2 x 0:3. Je to škoda, protože 4 ze 6ti prohraných setů byly pouze o 2 body... Komentář trenéra: "Domácí zápasy proti SK Třebín poznamenala velká marodka, přesto jsme hrali dva vyrovnané zápasy. Přestože dva výsledky 0:3 tomu nenapovídají, první zápas jsem prohráli v součtu o 6 bodů, tedy nejtěsnějším rozdílem. Další zápasy hrajeme v sobotu v Táboře."

 

Náhledy fotografií ze složky Super mini 2 kolo

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář