Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky z víkendu 9.-10.3

11. 3. 2013

Soutěže se pomalu blíží ke svému konci.

Mladší žákyně, které se nedostanou v šestkovém volejbalu na hřiště, odehrály v neděli další turnaj minivolejbalu. Ve druhé lize holky 2x vyhrály 2:0, jednou remizovaly 1:1 a 2x prohrály 0:2 a obsadily tak ve druhé lize 4. místo. Zahrají si ji tedy i příští kolo.

Starší žákyně v neděli odehrály poslední kolo Přeboru Prahy a uhrály v druhé lize opět zase až třetí místo. Poprvé v soutěži jsme prohráli se Savem, ale i se Španielkou a následně v podstatě bez problému zvítězili se Střešovicemi a Olympem „C“. Takže ačkoliv jsme v jednotlivých kolech vždy skončili nejhůře na 8. místě, celkově jsme obsadili, jak jinak, konečné 8. místo.

Vsobotu ukončily kadetky své účinkování v nadstavbové části extraligy. Na domácí palubovce porazily Nové Veselí 3:2 a 3:1, zaznamenaly tak svou 5. a 6. výhru v soutěži a celkově skončily v tabulce o 6 bodů před svým soupeřem. Toto umístění jim zaručuje právo pořádat baráž o extraligu (13.-14. duben) na domácím hřišti. Kromě uvedených dvou družstev v ní budou ještě 2 týmy z ligy kadetek, aktuálně to vypadá na Hlincovku a Šternberk. Účast v extralize na příští sezonu si zajistí 2 nejlepší celky baráže.

Juniroky A hrály v neděli v Hradci a vyhrály 3:0 a 3:2. Zápasy však byly vyrovnanější, než ukazuje výsledek. V prvním utkání skončil druhý i třetí set pouze rozdílem 2 bodů (25:23 a 30:28), ve druhém utkání vedl Hradec již 2:0 na sety... Naše juniorky díky výhrám i dále vévodí své skupině a pro uhájení prvního místa jim příští týden v Pardubicích (v posledním dvoujutkání ligy) stačí ve dvou utkáních uhrát dohromady 2 sety.

Juniorky B v sobotu doma (resp. v náhradní hale v Modřanech) hrály s Ústím 3:1 a 1:3. Před posledním dvojutkáním je tak situace v jejich skupině značně zamotaná. Stále jsou 3 celky, které si zahrají o 2 místa v baráži o udržení a 1 jeden se zachrání přímo. Nejlépe na tom jsou Teplice, příští soupeř našich junirek. Ty mají 23 bodů, naše juniorky 21 a Ústí  (končí doma s Táborem) má 20 bodů. Pro náše hráčky jsou dvě jistoty - 2 vítěžství (přičemž alespoň jedno musí 3:0 či 3:1) pro ně znamejí vyhnutí se baráži. Naopak pokud prohrají jeden či oba zápasy 1:3 nebo 0:3, spadnou do baráže. Při výsledku 3:2 a 3:2, případně 3:0(1) a 2:3 musí čekat na to, jak dopadne ve svých zápasech Ústí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář