Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Dívčí volejbalový a beachvolejbalový oddíl SKŠ ZŠ Mikulova Praha se představuje

Volejbalový dívčí oddíl působící na ZŠ Mikulova patří co do počtu členek, tak i do počtu svých úspěchů k jednomu z nevýznamnějších volejbalových dívčích oddílů v Praze. V současné době působí v oddíle přes 150 děvčat od těch nejmenších v družstvu přípravky (dívky kolem osmi let) až po ty nejstarší v družstvech juniorek (až 19 leté dívky). Družstva oddílu působí jak v soutěžích Přeboru Prahy, tak i v celorepublikových soutěžích, jako je Liga kadetek a Liga juniorek. V sezóně 2017/2018 bude mít oddíl v soutěžích celkem 12 družstev. Hráčky, které nemají výkonnost na start v republikových soutěžích, tak mohou hrát alespoň pražské soutěže, které odpovídají jejich výkonnosti. Oddíl tak umožňuje odpovídající zápasovou realizaci všem hráčkám.

Beachvolejbalový dívčí oddíl umožňuje hráčkám realizaci i v úzce příbuzném sportu. Hráčky mají tak možnost působit v obou sportech paralelně tak, aby se vzájemně získané dovednosti doplňovaly. V dorosteneckém věku se pak mohou rozhodnout, kterému sportu dají přednost.

Tréninkový proces zajišťuje v oddíle skupina zkušených trenérů. Ti mají na svém kontě během svých trenérských kariér mnoho úspěchů, napříč všemi mládežnickými soutěžemi. Trenéři oddílu mají doma tituly z několika kategorií Přeboru Prahy (starší žákyně, kadetky i juniorky), ale mají i úspěchy z celorepublikových soutěží – 5. místo na Přeboru ČR starších žákyň, 3. místo v lize kadetek, 9. místo v extralize juniorek (vůbec nejvyšší celorepubliková mládežnická soutěž). Kromě úspěchů na klubové scéně má oddíl prostřednictvím jednoho z trenérů zastoupení i na svazové a reprezentační úrovni. Martin Lepič, šéftrenér žákyň v oddíle, je členem trenérské rady dívek Českého volejbalového svazu. Navíc jako asistent trenéra získal v roce 2010 bronzovou medaili na Mistrovství Evropy juniorek.

Oddíl stále nabírá nové členy. Pokud máte zájem, obraťte se na mail Martin.Lepic@ceskapojistovna.cz, kde Vám budou poskytnuty další informace o časech tréninků.

Pokud máte zájem především o beachvolejbal, obraťte se na mail kopecky@kfsfinance.cz 

Celý oddíl trénuje na ZŠ Mikulova (v blízkosti stanice metra C Opatov), kde našel díky vstřícnosti vedení školy dobré podmínky pro své fungování.